EŁK JEST CUDNY ALE TRUDNY - MÓWILI UCZESTNICY

Napisane przez sobota, 29 lipiec 2017 11:00

Za nami finał projektu organizowanego w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego "Ełk, Tu działam "pt. Niech wszyscy zobaczą: To jest moje miasto – To jest mój Ełk.

Finał projektu miał na celu spotkanie z ełczanami, którzy cieszą się życiem na naszych krańcach Polski. Którzy bez względu na zajmowane stanowiska - swoje życiowe pasje i ambicje zawodowe – realizują właśnie tu – w Ełku. W zgodzie ze sobą, w duchu wartości – budują swoją przyszłość.

Wychodzą poza mury swojego domu, pracy, szkoły – na spotkanie z drugim człowiekiem – by realnie zmieniać nasz mały ełcki świat,  przy tym wszystkim czyniąc go lepszym.

Przy okazji organizatorzy rozmawiali z  uczestnikami o problemach i uciążliwościach, które towarzyszą ełczanom w codziennym życiu, tak aby móc pracować nad możliwymi rozwiązaniami.

Finaliści projektu opowiadali o swoich  marzeniach, o rozumieniu sensu życia i własnej definicji szczęścia.

 
„ Ełk jest cudny ale trudny” – mówili uczestnicy .

 „Spotkaliśmy się bo wierzymy,  że dobre  przykłady mogą przynieść na świat kolejne dobre przykłady, i kolejne i że bardzo ważny w życiu jest przykład i autentyczne spotkanie z drugim człowiekiem.

I że nie wolno nam się zmykać w czterech ścianach, że należy się dzielić tym co dostaliśmy i czego nauczyliśmy się od innych.  Nie warto też  zazdrościć innym siedząc w tym czasie na sofie, ale trzeba a nawet należy się inspirować dobrymi przykładami.

 
Wiecie dlaczego pies podczas przejażdżki samochodowej wystawia pysk za okno? Wie, że do pyska może wpaść mu mucha – ale wie też, że to ryzyko  jest warte przejażdżki.

Szczęście może mieszkać w każdym z nas.

Nie musi przynosić go prężnie prosperujący biznes, duża ilość zer na koncie, wyczynowe pasje. Szczęście może  mieszkać w chwilach, uczynku, uśmiechu, spacerze w deszczu i dobrym słowie.

Pasją może być pedagogika specjalna,  fotografia, fizjoterapia i wiele innych zajęć, które każdy z nas ma prawo wybrać według uznania.

Marzenia natomiast  nie spełniają się same – trzeba je spełniać. Jestem za stary, za głupi za biedny, mieszkam nie tu gdzie trzeba, daleko nam do świata – to tylko wymówka. Jest takie powiedzenie: kto chce -szuka sposobu, kto nie chce – szuka powodu. Brak czasu to tez wymówka – mamy go na facebooka, na rozmowy na messengerze, mamy go na plotkowanie i obgadywanie więc i mamy jeśli zechcemy na zadbanie o siebie” – mówili organizatorzy spotkania.

Monika Drobińska

 " To nie sztuka wytrenować sobie mózg.Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi, By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk,By nie budził z marzeń nas jak budzik. To nie sztuka skonstruować superplan,Wszystko z góry mieć zaplanowane.Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam, Nie bać się przegranej i wygranej. To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong, Nóg tysiące zmusić do tupotu. Sztuka skomponować tak ulotny song, Co bezskrzydłym da przyjemność lotu".

A. Majewska