Bezpłatny poczęstunek dla osób samotnych Wyróżniony

Napisane przez sobota, 08 luty 2020 05:31

"Bezglutenowa Anula” –  restauracja serwująca dania bezglutenowe, wegetariańskie i wegańskie oraz wypieki - upiecze dla Was pyszny tort bezowy. Pierogarnia Babci Frani przygotuje wyśmienity obiad, kawę i ciasto. Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia zadba o ekologiczną – zieloną dekorację stołu oraz dowóz osób, które same nie mogą dotrzeć a także niespodziankę, a Wy po prostu przyjdźcie ♥

Sponsorem wydarzenia są dwie ełckie, bardzo życzliwe firmy, bez których wsparcia, wydarzenie nie byłoby możliwe: Impress Decor Polska Sp. z o.o. i EnergoUtil Sp. z o.o.

Projekt „Ełk z sercem”, to efekt współpracy Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia z wolontariuszami Szlachetnej Paczki, których wkład w akcję jet nieoceniony i za który bardzo dziękujemy.

ulotka 7

Ludzie są wszędzie. Ale my, dziś najwięcej czasu spędzamy w słuchawkach, z głową w tablecie, rozmową przez ekran komputera, zasypiamy zmęczeni z telefonem. O przyjaźni zapewniamy przez messengera – że jesteśmy, wspieramy - słowami, ale w rzeczywistym świecie nas nie ma. Znajomości na facebooku, to setki, czasami tysiące osób – i nie przeszkadza nam to, że pozornych!? Więcej "e-techniki", więcej sklepów, więcej pracy, więcej pieniędzy… a nas? Nas coraz mniej. Jak to jest, że technologia, która daje nam tyle możliwości, mogłaby nas łączyć -dzieli? Setki nowoczesnych narzędzi do komunikacji wypiera rozmowę, odbiera spotkania prosto w oczy – te najbardziej wartościowe, pchając nas w pułapkę osamotnienia…

Samotność nie musi być „zła”, może być wyborem, co innego osamotnienie - przeszkoda, której człowiek sam nie potrafi przezwyciężyć. Życie bez ludzi, bez rodziny, bez przyjaciół bywa bardzo trudne. To serdeczne relacje międzyludzkie sprawiają, że świat jest piękniejszy.

- Ja bardzo Wam dziękuję za te prezenty, za tą pomoc.

- Potrzebuje Pani jeszcze czegoś?  - Ja już wszystko mam, najgorsza jest ta samotność, że nie mam z kim porozmawiać, wypić kawy, wyjść na spacer – te słowa jednej z Pań, podczas wizyty w jej domu, wraz ze „Szlachetną Paczką” zapadły nam bardzo w pamięci.

Serdecznie zachęcamy Was – zapukajcie do samotnego sąsiada, sąsiadki, Pani z klatki obok, spójrzcie przyjaźnie na znane – nieznane, obce osoby, zaproście ich i przyjdźcie z nimi na pyszną kawę, ciasto, tort bezowy i obiad do restauracji. Może traficie na swoją bratnią duszę z którą będziecie mogli wypić kawę, pójść na spacer, porozmawiać?

Warto otwierać się na innych ludzi. Mimo różnych poglądów –  różnorodność wzbogaca nas samych. Niech spotkanie "prosto w oczy" stanie się dla nas na nowo przeciwwagą dla pozornych znajomości, e-bliskiści, e-relacji. 

Uroczystość będzie miała miejsce w Pierogarni Babci Frani przy ul. Nadjeziornej w Ełku, w dniu 14 lutego (walentynki) 2020 r.,godz.12.00 – 14.00. Nic nie musicie, po prostu przyjdźcie! 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia.

♥Sponsorem akcji jest : Impress Decor Polska Sp. z o.o. oraz  EnergoUtil Sp. z o.o.

http://energoutil.pl/

https://www.impress.biz/pl/

Gościć będzie Was Pierogrania Babci Frani. 

Serdecznie zapraszamy!

Monika Drobińska

 " To nie sztuka wytrenować sobie mózg.Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi, By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk,By nie budził z marzeń nas jak budzik. To nie sztuka skonstruować superplan,Wszystko z góry mieć zaplanowane.Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam, Nie bać się przegranej i wygranej. To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong, Nóg tysiące zmusić do tupotu. Sztuka skomponować tak ulotny song, Co bezskrzydłym da przyjemność lotu".

A. Majewska