Eko Rynek z Sercem - oddaj niepotrzebne zabawki, gry i książki - Mikołaj rozda je przed świętami w Parku Solidarności Wyróżniony

Napisane przez poniedziałek, 15 listopad 2021 17:18
Fot. Ilustracyjne Fot. Ilustracyjne

To już czwarta edycja. Ełk nie zapomni o ważnej sztuce dzielenia się, wymiany, bycia razem.  Pod słomianą strzechą, którą przygotuje i zamontuje dla nas, w Parku Solidarności, w przeddzień Wigilii - niezastąpiona Castorama  - będziemy mogli wziąć rzeczy, które chcemy podarować innym, również tym, do których z różnych powodów Mikołaj mógłby nie dotrzeć. Ruszyła czwarta edycja, corocznej akcji „Eko Ełk z sercem”, zbiórka zabawek, książek i  gier  dla dzieci (rzeczy używane), które tuż przed świętami podarujemy innym - potrzebującym, ale nie tylko, bo zabawki będzie mógł wymienić każdy, kto zwyczajnie chce być eko. Podczas rynku bedziecie mogli przynieść niepotrzebne Wam rzeczy i wymienić się na inne ( w pełni sprawne, sprwdzone zabawki gry i książki).  Jeszcze możecie włączyć się w akcję! #ekoełkzsercem #ekorynek #ekojakełk #e(ł)kowymiana. 

Wideo archiwalne z Parku Kopernika (II edycja). 

A tak było w tamtym roku: 

https://fb.watch/9p_iCsCGpZ/

 W tym roku podczas rynku, jeśli pozwoli na to sytuacja odbędzie się także świąteczny kiermasz kulinarny, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na cele statutowe fundacji i organizowane działania społeczne na terenie naszego miasta.   

Zbiórka rezczy trwa już od początku listopada w ełckich placówkach. 

- Wszystko, co zbierzemy dzięki życzliwości współpracujących z nami placówek, posłuży potem, jako prezenty świąteczne dla dzieci. W przeddzień Wigilii, wszystkie zebrane rzeczy zostaną wystawione na świątecznie udekorowanym Eko Rynku w Parku Solidarności, obok plenerowej biblioteki. W tym roku rynek zapowiada się jeszcze większy niż zawsze. Każdy z nas będzie mógł wybrać to, czego potrzebuje, by sprawić radość innym, zwłaszcza tym, którzy z różnych życiowych przyczyn mogliby nie dostać w święta prezentu. 

Rynek, to jednak głownie wymiana. Dostępne akcesoria będzie można  wymieniać w zamian za te, które zbywają nam w domu. Rzeczy, które zbierzyemy w ramach wymiany trafią do naszych  Eko Chatek, a także posłużą jako przedmioty licytacyjne na grupie, w której zbierać będziemy środki na różne akcje społeczne realizowane  na terenie naszego miasta. 

Jeśli Wy również chcecie włączyć się w akcję i zebrać zabawki w Waszej instytucji, placówce, zakładzie pracy - Zapraszamy do kontaktu z Fundacją Odpowiedzialni Za Marzenia ( tel. 511 - 589 - 675 ).

IMG 1204mik

IMG 1202

IMG 1203

Za udział w akcji szczególnie zaangażowane placówki otrzymają - dyplom "Eko Placówki z Sercem". Dyplomy są stopniowane wielkością i kolorem serca. Placówki, które włączają się w akcję pierwszy raz mogą otrzymać dyplom z różowym sercem, kolejne lata uczestnictwa w akcji mogą zaowocować dyplomem z czerwonym sercem i tytułem "Wyjątkowej Eko Placówki", w tym roku dwie  ełckie placówki mają szansę na tytuł wyjątkowej Eko Placówki ze srebrnym sercem, na pięciolecie Rynku, za rok, placówki najbardziej EKO mają szansę na  złote serce.

Warto mieć serce i warto być EKO:) 

fc474aa06c77ad7d43b5396052c324bd

 

Gdzie możecie w listopadzie oddawać niepotrzebne rzeczy. Oto lista Eko  placówek: 

 • Miejskie Przedszkole „Perełka”, ul. Armii Krajowej 4
 • Miejskie Przedszkole „Perełka” Oddziały zamiejscowe ul. Małeckich 1
 • Niepubliczne Przedszkole „Pod Wesołą Chmurką”, ul. Wojska Polskiego 45
 • Niepubliczne Przedszkole „Plastuś”, ul.  Juliusza Słowackiego  28
 • Przedszkole nr 1 "Ekoludki", Jana Kilińskiego 48
 • Ośrodek Szkolno - Wychowawczy, ul. Grajewska 16 A
 • Stowarzyszenie „Niebieski Miś”, ul. Grajewska 16 A
 • Przedszkole " Słoneczna Ósemka", ul. Dobrzańskiego 3 
 • Internat ZS nr  w Ełk ul. Kajki 4 
 • Miejski Żłobek nr  1 ul. Piękna 20, 
 • Miejski Żłobek nr 2, ul. Kolbego 11 
 • Miejszkie Przedszkole "Bajka"w Ełku, ul. Popiełuszki 6 
 • Miejszkie Przedszkole "Bajka"w Ełku, ul. Kolbego 11 
 • Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Małeckich 1 
 • Możliwy także odbiór osobisty po wcześniejszym umówieniu się:  tel. tel. 511 - 589 - 675 lub dostarczenie rzeczy do naszego biura: ul. Małackich 3/ 29 ( budynek organizacji pozarządowych). 

IMG 1194l

IMG 1197
 
IMG 1198
 
 IMG 1201ou
 
IMG 1200kkk
 
 IMG 1199yt
 
IMG 1195o 
 
 IMG 1154k
 
IMG 1149op
 
 IMG 0230 1op
Monika Drobińska

 " To nie sztuka wytrenować sobie mózg.Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi, By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk,By nie budził z marzeń nas jak budzik. To nie sztuka skonstruować superplan,Wszystko z góry mieć zaplanowane.Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam, Nie bać się przegranej i wygranej. To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong, Nóg tysiące zmusić do tupotu. Sztuka skomponować tak ulotny song, Co bezskrzydłym da przyjemność lotu".

A. Majewska