Eko Rynek z sercem - w tym roku Mikołaj również rozda prezenty - zgłoś udział Wyróżniony

Napisane przez piątek, 22 październik 2021 16:12
Eko Rynek z sercem odbędzie się również  w tym roku. 
To już czwarta edycja. Ełk nie zapomni o ważnej sztuce dzielenia się, wymiany, bycia razem.  Pod słomianą strzechą, którą przygotuje i zamontuje dla nas, w Parku Solidarności, w przeddzień Wigilii - niezastąpiona Castorama  - będziemy mogli wziąć rzeczy, które chcemy podarować innym, również tym, do których z różnych powodów Mikołaj mógłby nie dotrzeć. Ruszyła czwarta edycja, corocznej akcji „Eko Ełk z sercem”, zbiórka zabawek, książek i  gier  dla dzieci (rzeczy używane), które tuż przed świętami podarujemy innym - potrzebującym, ale nie tylko, bo zabawki będzie mógł wziąć każdy, kto zwyczajnie chce być eko. Będziecie mogli także podczas rynku przynieść niepotrzebne Wam rzeczy i wymienić się na inne.  Jeszcze możecie włączyć się w akcję! #ekoełkzsercem #ekorynek #ekojakełk #e(ł)kowymiana 
 
 
 

- Wszystko, to co zbierzmy dzięki życzliwości współpracujących z nami placówek, posłuży potem, jako prezenty świąteczne dla dzieci. W przeddzień Wigilii, wszystkie zebrane rzeczy zostaną wystawione na świątecznie udekorowanym Eko Rynku w Parku Solidarności, obok plenerowej biblioteki. W tym roku rynek zapowiada się jeszcze większy niż zawsze. Każdy z nas będzie mógł wybrać to, czego potrzebuje, by sprawić radość innym. Dostępne akcesoria będzie można także wymieniać w zamian za te, które zbywają nam w domu. Wszystkie rzeczy, które zostaną ( tak się jeszcze nigdy nie zdarzyło:) ) przekażemy później do Eko Chatek lub wykorzystamy na inne cele społeczne.  Wśród dostępnego asortymentu znajdą się zabawki, gry, akcesoria sportowe oraz książki ( z racji pandemii bardzo prosimy o ograniczenie maskotek). Rzeczy pochodzić będą ze zbiórek już przeprowadzanych w ełckich przedszkolach, a także innych instytucjach. Zbiórki rozpoczną się na początku listopada i potrwają do końca miesiąca. 

fc474aa06c77ad7d43b5396052c324bd

Gdzie możecie w listopadzie oddawać niepotrzebne rzeczy. Oto lista placówek, które już zadeklarowały swój udział: 

 • Miejskie Przedszkole „Perełka”, ul. Armii Krajowej 4
 • Miejskie Przedszkole „Perełka” Oddziały zamiejscowe ul. Małeckich 1
 • Niepubliczne Przedszkole „Pod Wesołą Chmurką”, ul. Wojska Polskiego 45
 • Niepubliczne Przedszkole „Plastuś”, ul.  Juliusza Słowackiego  28
 • Przedszkole nr 1 "Ekoludki", Jana Kilińskiego 48
 • Ośrodek Szkolno - Wychowawczy, ul. Grajewska 16 A
 • Stowarzyszenie „Niebieski Miś”, ul. Grajewska 16 A
 • Przedszkole " Słoneczna Ósemka", ul. Dobrzańskiego 3 
 • Internat ZS nr  w Ełk ul. Kajki 4 
 • Miejski Żłobek nr  1 ul. Piękna 20, 
 • Miejski Żłobek nr 2, ul. Kolbego 11
 • Miejszkie Przedszkole "Bajka"w Ełku, ul. Popiełuszki 6
 • Miejszkie Przedszkole "Bajka"w Ełku, ul. Kolbego 11
 • Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Małeckich 1 
 • Możliwy także odbiór osobisty po wcześniejszym umówieniu się:  tel. tel. 511 - 589 - 675 lub dostarczenie rzeczy do naszego biura: ul. Małackich 3/ 29 ( budynek organizacji pozarządowych). 

Jeśli Wy również chcecie włączyć się w akcję i zebrać zabawki w Waszej instytucji, placówce, zakładzie pracy - Zapraszamy do kontaktu z Fundacją Odpowiedzialni Za Marzenia ( tel. 511 - 589 - 675 ).

Za udział w akcji szczególnie zaangażowane placówki otrzymają - dyplom "Eko Placówki z Sercem". Dyplomy są stopniowane wielkością i kolorem serca. Placówki, które włączają się w akcję pierwszy raz mogą otrzymać dyplom z różowym sercem, kolejne lata uczestnictwa w akcji mogą zaowocować dyplomem z czerwonym sercem i tytułem "Wyjątkowej Eko Placówki", w tym roku dwie  ełckie placówki mają szansę na tytuł wyjątkowej Eko Placówki ze srebrnym sercem, na pięciolecie Rynku, za rok, placówki najbardziej EKO mają szansę na  złote serce.

Warto mieć serce i warto być EKO:) 

Każda palcówka, która zgłosi udział, plakaty może odbierać u nas od poniedziałku tel. 511 589 675 

IMG 0230 1

Monika Drobińska

 " To nie sztuka wytrenować sobie mózg.Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi, By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk,By nie budził z marzeń nas jak budzik. To nie sztuka skonstruować superplan,Wszystko z góry mieć zaplanowane.Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam, Nie bać się przegranej i wygranej. To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong, Nóg tysiące zmusić do tupotu. Sztuka skomponować tak ulotny song, Co bezskrzydłym da przyjemność lotu".

A. Majewska