"Miasto moje a w nim..." Klasyczne, ekologiczne gry plenerowe powstały nad Jeziorem Ełckim Wyróżniony

Napisane przez sobota, 26 czerwiec 2021 08:43

W Ełku, po cieszącej się dużym powodzeniem grze w kółko i krzyżyk, w którą można było grać za pomocą kamyków, powstała kolejna alternatywa dla porzucenia smartfona i wyjścia z domu.  Proste, ekologiczne, naturalne, klasyczne gry  będą chwilą relaksu na łące pod drzewami, dla wszystkich chętnych mieszkańców i turystów. Wszystkie gry powstają w ramach projektu społecznego  "Inteligentny Ełk".

IMG 1114an

IMG 0558kl

IMG 0825ab

Gry plenerowe w Ełku, dostępne dla każdego,  to pomysł Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia. Inicjatywa społeczna zrealizowana została wspólnymi siłami przy zaangażowaniu chętnych osób, którzy chcą współtworzyć, współdziałać i tworzyć miejsca przyjazne nam wszystkim, a także we współpracy z Urzędem Miasta. 
 
Gry na zlecenie fundacji wykonał ełcki artysta Stanisław Rudnik. Bardzo dziękujemy ekipie montującej: Przemysław Kosiorek, Piotr Szymanowski, Rafał Wiśniewski, Andrzej Wierzbicki.
Za współpracę i wsparcie bardzo dziękujemy Naczelnikowi Wydziału Mienia UM Cezaremu Winklerowi. Gry znajdziecie na promenadzie ełckiej w pobliżu DoS Patos. 
 
 IMG 0176ta
 
IMG 0863ab
 
 myszkamoniab
 
 IMG 0573 1
 
 IMG 1090ot
 
Pierwsza nasza gra  kółko i krzyżyk
 
IMG 0438as
 

 
Monika Drobińska

 " To nie sztuka wytrenować sobie mózg.Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi, By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk,By nie budził z marzeń nas jak budzik. To nie sztuka skonstruować superplan,Wszystko z góry mieć zaplanowane.Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam, Nie bać się przegranej i wygranej. To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong, Nóg tysiące zmusić do tupotu. Sztuka skomponować tak ulotny song, Co bezskrzydłym da przyjemność lotu".

A. Majewska