Niech wszyscy zobaczą: To jest moje miasto, to jest mój Ełk

Napisane przez wtorek, 28 marzec 2017 07:34

Serdecznie zachęcamy do głosowania na nasz projekt:
http://badania.adelfi.pl/index.php/survey/index/sid/795971/newtest/Y/lang/pl

 

Motto projektu:
„Każdy ma w życiu swoje powołanie, właściwą misję. Dlatego nikogo nie można zastąpić ani też powtórzyć niczyjego życia. Zarówno, zatem zadanie dla każdego z nas, jak i szansa jego wypełnienie są niepowtarzalne" ….

(…) I nie ważne, czy przyszło nam żyć w wielkiej Warszawie czy w mniejszym Ełku….

Mniejsze miasto – nie musi oznaczać braku możliwości. 

Poprzez ten projekt chcemy przedstawić  społeczności lokalnej - ludzi z Ełku, którzy cieszą się życiem na naszych krańcach Polski, tu się urodzili, żyją, mieszkają. Ludzi, którzy swoim działaniem uatrakcyjniają nasze miasto, dostrzegają jego piękno a przy tym potrafią cieszyć się z rzeczy małych i zarażać swoją pasją innych. Przy okazji chcemy porozmawiać z nimi o problemach i uciążliwościach, które towarzyszą nam w codziennym życiu, tak aby móc pracować nad możliwymi rozwiązaniami.

Wyzwanie społeczne:

  • kształtowanie poczucia tożsamości terytorialnej jednostek i budowanie więzi społecznych
  • integracja międzypokoleniowa
  • promowanie postaw wartościowych, propozycja wyboru drogi o którą trzeba powalczyć
  • promocja miasta i regionu.

 

Monika Drobińska

 " To nie sztuka wytrenować sobie mózg.Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi, By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk,By nie budził z marzeń nas jak budzik. To nie sztuka skonstruować superplan,Wszystko z góry mieć zaplanowane.Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam, Nie bać się przegranej i wygranej. To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong, Nóg tysiące zmusić do tupotu. Sztuka skomponować tak ulotny song, Co bezskrzydłym da przyjemność lotu".

A. Majewska