GALERIA PRAC OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W EŁKU

Napisane przez piątek, 24 listopad 2017 15:32

Ich prace to przede wszystkim ogromna wrażliwość, staranność i dokładność. Na przemian przeplata się w nich  życie codzienne, troski, tęsknoty, ideały aż do  miłości i świętości...

Haftowany Pan Jezus dźwigający ciężki krzyż, jest też Jezus w cierniowej koronie rysowany na szkle, życzenia miłego dnia, wyznania miłości w formie magnesów. Gdzieś w rogu przepiękne kolorowe kwiaty z bibuły zdobią kartę. Radosny anioł gra na trąbie, w wielu pracach widać ogromne przywiązanie  i miłość do naszego miasta. Obok stroskana Matka Boża tuli małe Dzieciątko, tuż za nią kobieta z pasją pali papierosa delektując się dymem. Obrazy świętych, kartki świąteczne,  bombkami, rzeźby,  pełne finezji i kreatywności to tylko nieliczne  produkty z pośród propozycji możliwych do nabycia.

 

W imieniu Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku – zapraszamy wszystkich serdecznie do odwiedzin sklepu i zakupów!

Galeria ( sklep) prac mieści się przy ul. Kościuszki 10 w Ełku. 

Kupując w galerii rękodzieła wspierasz terapię społeczną i zawodową uczestników, pomagasz wyrównywać granice mentalne, jakie oddzielają nasze dwa - tylko pozornie odrębne światy! 

Sklep to także miejsce odbywania praktyk zawodowych dla osób niepełnosprawnych, gdzie mogą oni spotkać się z klientem, nauczyć się rozmowy handlowej, negocjowania, a także odpowiedzialności i dyscypliny pracy.

 

Galeria czynna jest: pn-pt 10-17, sobota 10-14.

 Serdecznie zachęcamy do odwiedzin i zakupów! 

 

Galeria prac: 

http://www.odpowiedzialnizamarzenia.pl/galeria?(samo)dzielni-(samo)dzielni-

Monika Drobińska

 " To nie sztuka wytrenować sobie mózg.Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi, By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk,By nie budził z marzeń nas jak budzik. To nie sztuka skonstruować superplan,Wszystko z góry mieć zaplanowane.Sztuka z losem grę prowadząc sam na sam, Nie bać się przegranej i wygranej. To nie sztuka bijąc głośno w głośny gong, Nóg tysiące zmusić do tupotu. Sztuka skomponować tak ulotny song, Co bezskrzydłym da przyjemność lotu".

A. Majewska