Aktualności

 

“O szczęściu mówiłem. Że szczęścia trzeba szukać w sobie, a nie naokoło. Że nikt go człowiekowi nie da, jak sam sobie go nie da. Że szczęście jest nieraz bliziutko, może w tej ubogiej izbie, gdzie się całe życie żyje, a ludzie Bóg wie gdzie go szukają” Wiesław Myśliwski

 

Wielkanocny stół dla osób potrzebujących w dobie epidemii

Written by Magdalena Gardocka on piątek, 10 kwiecień 2020.

Ełk dzieli się dobrem – W czasie epidemii nad Jeziorem Ełckim stanął Wielkanocny stół dla potrzebujących

Wielkanocny stół dla osób potrzebujących w dobie epidemii

Kochani, zbiórka dobiegła końca! Za nami również Wilkanocny Stół dla osób potrzebujących, w czasie epidemii, samotnych i bezdomnych. Było radośnie, wiosennie i pięknie. Pomimo to mamy nadzieję, że święta bez uścisków, ciepłych, bliskich życzeń, patrzenia sobie w oczy przejdą jako jednorazowe na zawsze do historii. Potrzebujący stawili się bardzo licznie. Wolontariusze nie bali się przyjść, nie mieli wątpliwości, że cel uświęca środki, wbrew zagrożeniu, wybrali drugiego człowieka. Nikogo z nich nie trzeba było prosić, mimo, że wybór miał każdy i mógł zostać w domu. 

"No weź zostaw smartfona. No weź Ełk chodź do nas" - zabawy podwórkowe w Ełku

Written by Monika Drobińska on piątek, 21 luty 2020.

Trzepaki, gra w klasy, ukochana guma, którą nosiło się wszędzie...

Fot. Styl.pl

Kto z Was pamięta, jak wyglądały podwórkowe zabawy młodzieży w latach 80. i 90.? Trzepaki, gra w klasy, ukochana guma, którą nosiło się wszędzie, w piórniku, kieszeni, plecaku, torebce, sukience, bez gumy do skakania, prawdziwa młoda dama, nie ruszała się wtedy nigdzie. O kredę w kieszeni też było nie trudno, bo każdy wiedział co to gra w klasy. Gier było mnóstwo, ich źródłem nie była chińska fabryka, lecz dziecięca kreatywność, przydawało się wszystko, piasek, patyk, kamień, kapsle i choć powstawały z niczego, nigdy nie można im było zarzucić banalności. Wciągały tak bardzo, że do domu, długo po dobranocce z podwórka wracaliśmy najczęściej z płaczem…

Ełczanie zbiorą książki dla więzniów i aresztantów

Written by Monika Drobińska on sobota, 16 marzec 2019. Posted in Akcje

Ełczanie zbiorą książki dla więzniów  i aresztantów

ZBIÓRKA KSIĄŻEK DLA WIĘŹNIÓW I  ARESZTANTÓW W RAMACH PROJEKTU "NAZYWAM SIĘ EŁCZANIN"

Agresja nie zmieni nic, walka nic nie zmieni, forsowanie swoich racji nic nie zmieni. Projekt jest odpowiedzią Ełczan na mowę nienawiści  i minione wydarzenia w Gdańsku. Akcję wraz z Fundacją Odpowiedzialni Za Marzenia współorganizują redaktorzy i dziennikarze lokalnych mediów: Radio 5, Portal Dzień Dobry Ełk, Rozmaitości Ełckie oraz Klub MKS Mazur Ełk. Projekt „Nazywam się Ełczanin ” współfinansowany jest ze środków Gminy Miasta Ełk.

OTWÓRZ RAZEM Z NAMI BIBLIOTEKI W EŁCKICH SZPITALACH

Written by Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia on niedziela, 06 maj 2018. Posted in Akcje

oraz dla osób niepełnosprawnych!

OTWÓRZ  RAZEM Z NAMI BIBLIOTEKI W EŁCKICH SZPITALACH

"No weź zostaw smartfona. No weź Ełk chodź do nas" - zabawy podwórkowe w Ełku

Written by Monika Drobińska on piątek, 28 luty 2020.

Gry podwórkowe z lat 80/90


W imieniu organizatorów, Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia, serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby ( dzieci wraz z opiekunem) do udziału w drugim pokazie podwórkowych zabaw z lat 80. i 90., a wszystko w atmosferze radosnej zabawy. Akcja o charakterze rekreacyjnym odbędzie się już jutro o godz. 12.00 w Parku Solidarności (centrum). Osoby, które nauczyły się skakać  w gumę, mogą jutro wziąć udział w konkursie, wygra oczywiście najwytrwalszy:). Sponsorem wydarzenia jest:

♥ KAJO Hurtownia Artykułów Biurowych, Szkolnych i Zabawek Ełk, ul. Łukasiewicza 8a

Bezpłatny poczęstunek dla osób samotnych

Written by Monika Drobińska on sobota, 08 luty 2020. Posted in Projekty

„Wśród ludzi można być także samotnym ” – z książki pt. „Mały Książę”

Bezpłatny poczęstunek dla osób samotnych

"Bezglutenowa Anula” –  restauracja serwująca dania bezglutenowe, wegetariańskie i wegańskie oraz wypieki - upiecze dla Was pyszny tort bezowy. Pierogarnia Babci Frani przygotuje wyśmienity obiad, kawę i ciasto. Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia zadba o ekologiczną – zieloną dekorację stołu oraz dowóz osób, które same nie mogą dotrzeć a także niespodziankę, a Wy po prostu przyjdźcie ♥

Sponsorem wydarzenia są dwie ełckie, bardzo życzliwe firmy, bez których wsparcia, wydarzenie nie byłoby możliwe: Impress Decor Polska Sp. z o.o. i EnergoUtil Sp. z o.o.

Projekt „Ełk z sercem”, to efekt współpracy Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia z wolontariuszami Szlachetnej Paczki, których wkład w akcję jet nieoceniony i za który bardzo dziękujemy.

"Zielone" biblioteki plenerowe powstały w ełckich parkach

Written by Monika Drobińska on poniedziałek, 05 sierpień 2019.

W Ełku powstały biblioteki plenerowe, z których każdy może wypożyczyć książkę, przeczytać i oddać na miejsce (zasada otwartości i zaufania). Można także oddać książki, którymi sami chcemy podzielić się z innymi.  Misją projektu jest wspieranie, promowanie i rozwój czytelnictwa na terenie naszego miasta poprze ułatwienie dostępu do książek, a także integracja Ełczan poprzez wzajemne dzielenie się tym, co jednemu z nas zbywa, a dla drugiego może być chwilą wytchnienia, radości i edukacji. Książki dostępne są w Parku Kopernika oraz w Parku Sportowo- Rekreacyjnym w Ełku. Projekt  naszego autorstwa ( Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia) współfinansowany jest ze środków Gminy Miasta Ełk. Wśród pozycji wydawniczych znajdziecie m.in. wiele ciekawych książek w tym  psychologicznych, również książki dla dzieci.

TAK POWSTAWAŁY BIBLIOTEKI W EŁCKICH SZPITALACH

Written by Monika Drobińska on sobota, 25 sierpień 2018.

Cały Ełk zbierał książki

TAK POWSTAWAŁY BIBLIOTEKI W EŁCKICH SZPITALACH

 Zakończyliśmy i rozliczyliśmy zbiórkę w ramach projektu “Ełk – tu czytam książki", współfinansowanego ze środków Gminy Miasta Ełk. Honorowy patronat nad projektem sprawował Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. 

Grunt pod nogami

on niedziela, 04 marzec 2018.

Grunt pod nogami

"Mój ulubiony fragment Pisma Świętego brzmi: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili... proszę pamiętać, że tam nie ma gwiazdki, przypisu: chyba, że jesteś inny, chyba, że jesteś dziwny,chyba, że jesteś inaczej myślący,chyba, że Cię po prostu nie lubię..." Ks. Jan Kaczkowski 

[12 3  >>